AICI PUTETI VIZIONA TOATE MECIURILE LIVE VIDEO

CLICK AICI OLANDA-SPANIA 0-1, ORA 21:30
Marcator Andres Iniesta 116'

joi, 1 iulie 2010

OLANDA - BRAZILIA 2-1 SFERTURI DE FINALA

Vineri, 2-06-2010 pe stadionul Nelson Mandela Bay, nationala Olandei da peste cea a Braziliei in sferturile Campionatului Mondial. Favorită este ca de obicei Brazilia, singura echipă care a participat la toate ediţiile campionatului mondial şi deţinătoarea a cinci titluri de campioni ai lumii. In optimi Olanda a trecut de Sloviacia cu scorul de 2-1, golurile fiind marcate de Robben in minutul 18 si Sneijder in min. 84 pe cand la slovaci a marcat Vittek in min. 90 din penalty. Brazilia a avut un meci mai simplu in optimi cand au intalnit pe Chile, reusind sa invinga cu 3-0 prin golurile lui Juan, Fabiano si Robinho. Bert van Marwijk, antrenorul Olande se va putea baza pe Arjen Robben, acesta in primele doua meciuri fiind accidentat. Echipe probabile: Olanda- Stekelenburg – Van der Wiel, Ooijer, Heitinga, Van Bronchorst – Van Bommel, Nigel de Jong, Wesley Sneijder – Arjen Robben, Van der Vaart – Dirk Kuyt. Brazilia - Julio Cesar – Maicon, Lucio, Luisao, Gilberto – Felipe Melo, Gilberto Silva- Ramires, Kaka, Robinho- Luis Fabiano Invingatoarea din acest meci va da piept cu invingatoarea dintre Ghana si Uruguay.